Downloads

| Thunder Radio invited candidates on the ballot to introduce themselves to the community during a ten-minute interview on Straight Talk|

Straight Talk

Mar 20

Chad Partin for Coffee County Sheriff

Download

Chip Shultz for County Commissioner

Download

Apr 05

David Pennington for Coffee County Mayor

Download

Mar 30

Donna Toney for Register of Deeds

Download

Mar 16

Gary Cordell for Coffee County Mayor

Download

Mar 29

Harry Conway for Coffee County Sheriff

Download

Mike Stein for County Commissioner

Download

Apr 04

Paul Thornton for County Commissioner

Download

Mar 09

Robin Dunn for Coffee County Trustee

Download

Apr 03

Ronnie Holden for State Representative

Download

Ronnie Watts for Road Superintendent

Download

Mar 07

Teresa Wright for Register of Deeds

Download

Apr 02

Chris Elam for Register of Deeds

Download

Larry Swan for Coffee County Sheriff

Download

Mar 28

Mark Allen for Coffee County Mayor

Download

Jenna Amacher for County Clerk

Download

Coffee County Baseball

Thu Mar 15

vs. Marshall County

W 2 – 0

Fri Mar 23

vs. Central Magnet

W 8 – 7

Tue Mar 27

vs. Lawrence County

W 4 – 1

Wed Apr 05

vs. Tullahoma

L 2 – 6

Wed Apr 11

vs. Shelbyville

W 5 – 2

Wed Apr 18

vs. Franklin County

L 1 – 2

Sat Apr 21

vs. Warren County

L 4 – 6

Thu May 03

vs. Shelbyville | District Tournament

W 3 – 0

Sun May 06

vs. Lincoln County | District Tournament

L 9 – 12

Coffee County Softball

Mon Mar 12

vs. Franklin County

W 4 – 3

Tue Mar 13

at Warren County

L 1 – 3

Wed Mar 21

vs. Lincoln County

W 12 – 0

Mon Mar 26

vs. Warren County

L 4 – 5

Tue Mar 27

vs. Milford (OH)

L 8 – 10

Thu Apr 12

vs. Lawrence County

L 1 – 7

Tue Apr 17

vs. Columbia

W 9 – 5

Tue Apr 17

vs. Columbia

W 12 – 1

Wed Apr 25

at Tullahoma

L 1 – 7

Sat Apr 28

vs. Forrest

L 1 – 11

Fri May 04

vs. Tullahoma | District Tournament

W 10 – 9

Tue May 08

vs. Lawrence County | District Tournament

W 2- 0

Thu May 10

at Lincoln County | District Championship

W 10 – 6

Mon May 14

vs. Smyrna | Region Tournament

W 12 – 7

Wed May 16

vs. Lincoln County | Region Championship

W 4 – 3

Fri May 18

vs. Walker Valley | Sectional

L 5 – 8

 fbiconCoffee Coaches Show LIVE from Al White Ford Lincoln  /  Saturday at 10am

Apr 28

Jonathan Graf, Bodey Todd, Keiton Sherrill, John Martinez, Connor
Cravens – Westwood Soccer
Phil Petty, Phillip Davis; Isiah Owens, Garrett Davis – Coffee County Youth
Bass Club;

Tiffany McCormick, Kylie Millaway, Marley Perry, Jayda Wright – CCMS Tennis;

Download

May 05

Brock Freeze, Reed Wolfe, Jacob Sherrill, Tristan Grissom & Aiden
Abellana – CCMS baseball

Mike Ray, Audra Brown, Natalie Elzeer & Jonah Rollman – CHS tennis

Dustin Hereford, Jonathan Nelson, Skylar Koon & Trent Thompson – Westwood
baseball

Download

May 12

Ryan Wood – CCMS soccer; Amanda Sullivan – WMS softball; David
Martin – CHS baseball

Download

May 19

Lana Creek – CCMS softball;

Brandon McWhorter, Lauren Tomberlin, Tatum Baldwin & Kasarah Scheller – CHS
softball;

Nathan Wanuch, Sarah Pearson, Trace Bryant & Paul Wright – CHS track

Download

Behind the Wheel  /  Monday at 9:00am

Apr 30

April 30 Show

Download

May 07

May 7th Show

Download

May 14

May 14 Show

Download

May 21

May 21 Show

Download

Under the Roof with Jim and Rob  /  Friday & Saturday at 9:00am

Apr 06

April 6th Show

Download

May 04

May 4th Show

Download

May 11

May 11 Show

Download

May 25

May 25 Show

Download